Сертифікація педагогічних працівників — це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, зокрема з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання.

Сертифікація педагогічного працівника відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

Учасникові сертифікації

Вимоги до учасників сертифікації

Алгоритм дій учасника сертифікації - 2023

у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не лише вчителі початкової школи (не більше 1500), а й по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року й проходитиме у два етапи:

  • основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня:

  • основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:

  • 1500  вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв;
  • 500 вчителів математики сформують картки-заяви;
  • 500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви

  • Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації у 2021 — 2022 роках або не змогли 2022 року успішно пройти хоча б один із етапів сертифікації  — незалежне тестування учасників сертифікації (набрали менше ніж 60 відсотків максимальної кількості тестових балів за підсумками незалежного тестування), самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (не подали результати самооцінювання або подали їх з недотриманням строку чи форми), вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (набрали меншу кількість балів за мінімально достатню для видачі сертифіката за результатами експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації), — не мають права брати участь у сертифікації 2023 року. Цю норму визначено п.5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту», який набув  чинності з 18 березня 2020 року.

    Щоб успішно зареєструватися для участі в пілотній сертифікації педагогічних працівників, потрібно виконати низку послідовних дій.

    1. Ознайомитися з Положенням про сертифікацію педагогічних працівників (далі — Положення).
    2. Підготувати необхідні документи:
    • копію паспорта громадянина України, а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу;
    • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків або картки платника податків (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, — копію сторінки паспорта громадянина України, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які отримали паспорт громадянина України у формі картки);
    • довідку із закладу освіти, в якому працює педагогічний працівник.
    1. Створити й оформити реєстраційну картку-заяву, скориставшись спеціальним сервісом.

    Увага! Просимо не створювати реєстраційної картки, якщо: 1) не плануєте брати участь у сертифікації; 2) не плануєте завершити процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

    Щоб зареєструватися для проходження сертифікації, у рубриці «Сертифікація педагогічних працівників (незалежне тестування)» натисніть кнопку «Реєстрація». Перейшовши на сторінку реєстрації, потрібно:

    • уважно зазначити дані у реєстраційній формі;
    • згенерувати бланк реєстраційної картки-заяви та роздрукувати його;
    • заповнити власноруч заяву, зазначивши у ній бажання взяти участь у сертифікації, підтвердивши факт ознайомлення з Положенням, і засвідчити заяву особистим підписом.

    Увага! Якщо буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно із квотою учасників сертифікації, установленою МОН, то програма не дасть можливості створити реєстраційну картку-заяву.

    4. Сформувати комплект із таких реєстраційних документів:

    1) оформлена реєстраційна картка-заява;

    2) копія паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

    3) копія одного з таких документів:

    • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи— платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
    • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

    4) довідка із закладу освіти, у якому працює педагогічний працівник.

    У разі потреби слід надати копію свідоцтва про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові), та/або свідоцтва про шлюб, та/або свідоцтва про розірвання шлюбу (для осіб, у документах яких є розбіжності в персональних даних).

    Увага! На копіях документів напишіть Згідно з оригіналом (без лапок), поставте підпис, зазначте свої ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

    5. Надіслати комплект документів рекомендованим поштовим відправленням до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

    Дату подання реєстраційних документів визначають за відбитком штемпеля відправлення на поштовому конверті. Усі документи для вчителів початкової школи мають бути надіслані не пізніше 13 лютого, для вчителів математики та української мови і літератури – не пізніше 11 серпня.

    6. Отримати повідомлення учасника сертифікації.

    Регіональний центр надсилатиме рекомендованим поштовим відправленням на зазначену в реєстраційній картці-заяві адресу повідомлення про результати реєстрації, а зареєстрованим учасникам — логін та пін-код доступу до кабінету учасника сертифікації на сайті УЦОЯО.

    Наголошуємо, що регіональний центр може відмовити заявникові в реєстрації для участі в сертифікації через:

    • ненадання документа (-ів), що підтверджує (-ють) достовірність інформації, зазначеної в реєстраційній картці-заяві;
    • надання недостовірної інформації;
    • неналежного оформлення документів, необхідних для реєстрації;
    • подання реєстраційних документів особою, яка відповідно до вимог законодавства не має права на проходження сертифікації;
    • надання/надсилання реєстраційних документів після завершення встановленого строку реєстрації;
    • наявність у педагогічного працівника чинного сертифіката про успішне проходження сертифікації, виданого протягом останніх двох років.

    Педагогічний працівник може за власним бажанням відмовитися від участі у сертифікації та надіслати рекомендованим поштовим відправленням, електронною поштою або доставити нарочно до відповідного регіонального центру письмову заяву (у довільній формі) чи її скановану копію, до якої має бути додано копію (скановану копію) документа, що посвідчує особу. Відповідна заява має надійти до регіонального центру не пізніше ніж за два тижні до початку незалежного тестування.



Поскаржитися на порушення Більше