Тест на Інтернет-залежність ( К. Янг)

Дайте відповіді на запропоновані запитання, використовуючи наступну шкалу:

«дуже рідко» -1 бал, «інколи» -2 бали,

«часто» -3 бали, «дуже часто» -4 бали,

«завжди» -5 балів

1. Як часто ти порушуєш часові рамки, встановлені батьками для користування Інтернетом?

2. Як часто  не виконуєш свої обов’язки по дому, щоб провести більше часу в Інтернеті?

3. Як часто вибираєш  провести час в Інтернеті замість того, щоб провести час в колі сім`ї?

4. Як часто формуєш нові знайомства в Інтернеті?

5. Як часто батьки нарікають на кількість часу, проведеного  тобою в Інтернеті?

6. Як часто твоє навчання страждає через кількість часу проведеного в Інтернеті?

7. Як часто перевіряєш електронну скриньку, перш ніж зайнятись чимось іншим?

8. Як часто вибираєш спілкування в Інтернеті замість спілкування з оточуючими?

9. Як часто не відповідаєш  на запитання про те, що вона робиш в Інтернеті? 10. Як часто батьки заставали тебе, коли   заходив(ла) в Інтернет без їхнього дозволу?

11. Як часто проводиш час в своїй кімнаті, граючи в комп`ютерні ігри?

12. Як часто відповідаєш на «дивні» дзвінки від нових «Інтернет-друзів»?

13. Як часто огризаєшся, кричиш чи поводиш себе дратівливо, якщо тебе потурбували  через  перебування в Інтернеті?

14. Як часто виглядаєш більш втомлено, на відміну від часу, коли в домі не було Інтернету?

15. Як часто виглядаєш зануреною в думки про повернення в Інтернет, коли в ньому не перебуваєш?

16. Як часто сваришся і гніваєшся, коли батьки сварять  за час проведений в Інтернеті?

17. Як часто замість своїх колишніх улюблених занять, хобі, вибираєш перебування і Інтернеті?

18. Як часто злишся і стаєш агресивним(ою), коли  обмежують час перебування в Інтернеті?

19. Як часто  замість прогулянок з друзями обираєш перебування в Інтернеті?

20. Як часто відчуваєш пригнічення, погіршення настрою, нервуєш, коли знаходишся поза Інтернет-мережею, а коли повертаєшся в Інтернет, це все зникає?

Тип користувача Інтернету 20-49 балів звичайний користувач Інтернету. Можете іноді проводити занадто багато часу в Мережі, але контролюєте себе.

50-79 балів час від часу виникають проблеми через користування Інтернетом. Вам необхідно визначити цілісний вплив цих проблем на ваше життя.

80-100 балів користування Інтернетом є джерелом істотних проблем у вашому житті. Ви повинні оцінити вплив Інтернету на ваше життя й виявити проблеми, які виникають у вашому житті через користування Інтернетом.

Клан  Клік - Клац 

Посібник

Виховання дітей у цифрову  еру

Базові техніки під час війни

Діти нового покоління, які вони? 

КОЖНЕ ПОКОЛІННЯ МАЄ СВОЮ УНІКАЛЬНІСТЬ. СУЧАСНЕ ПОКОЛІННЯ  (НАРОДЖЕНІ ПІСЛЯ ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ) ОСОБЛИВЕ ТИМ, ЩО ВИРОСЛО В ЕПОХУ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ ТА БІЛЬШИХ МОЖЛИВОСТЕЙ. ВОНИ НАРОДИЛИСЯ  ТА   ВИРОСЛИ З ІНТЕРНЕТОМ І НЕ ЗНАЮТЬ З ВЛАСНОГО ДОСВІДУ, ЯКИМ БУВ СВІТ БЕЗ НЬОГО.  З КОЖНИМ ДНЕМ ВОНО РОБИТЬ СИЛЬНІШИЙ ВПЛИВ НА ЦЕЙ СВІТ. 

Матеріал за  покликанням...

"Ти як?" - провідник  крізь складні  часи

Війна —  це марафон, дистанція якого нам невідома. Необхідно інвестувати ресурси у те, що допоможе його пройти з найменшими втратами. Плекаємо індивідуальну та колективну стійкість. Це — основа Всеукраїнської програми ментального здоровʼя, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
Для України це за суттю велика соціальна трансформація, яку не можна відкладати на «післяперемоги». Ціна нероблення — зависока.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
«Уже давно для всіх свідомих людей — принаймні у вільному світі — аксіомою є те, що людське життя важливе. Настав час зробити аксіомою й те, що важлива і його якість. А ментальне здоровʼя — основа цієї якості», — перша леді Олена Зеленська, ініціаторка Всеукраїнської програми ментального здоров'я.

1 хвилина, щоб відпустило 👐 Тренуємо коротеньку техніку самодопомоги .

🔹 Стисніть кулаки на 7-10 секунд. Розслабте руки на 15-20 секунд.

🔹 Напружте усе тіло так само. Розслабтеся.

🔹 Відчуйте, чи не залишились напруженими окремі м'язи. Якщо потрібно — порухайте ними додатково.

Виконуйте вправу щоразу, коли тіло затискає напруга, аби повернути собі легкість та тепло.


До кого звернутися за психологічною допомогою? До наших партнерів 🤝 Повний їх перелік є на сайті https://howareu.com, а ми познайомимо вас з кожним окремо.

Якщо ви підлітки, батьки підлітків чи освітяни — для вас є проєкт «ПОРУЧ». На сайті https://poruch.me/ можна долучитися до безкоштовних онлайн-груп психологічної підтримки, що проходять в Zoom.

Психологічну  допомогу  можна  отримати у  психолога Сварицевицького ліцею Наталії Крупко щоденно з 9.00 до 16.00, або за  телефоном 0688383189.

Накриває тривожність ?

Щоб знизити рівень тривоги, знайдіть предмет, який вміщається в долоню, і зробіть його своїм «амулетом спокою». Це може бути камінець, який ви колись знайшли на пляжі, чи дорога вам прикраса — що більше є приємних спогадів з дрібничкою, то краще.    Коли відчуваєте, що стає зле, візьміть свій амулет, тримайте міцно, мов руку близької людини. Заплющте очі. Зробіть вдииих і вииидииих 😌Перенесіться думками у той самий приємний момент, пов’язаний з амулетом. Згадайте усі його подробиці. Подумки опишіть сам предмет у руці — його форму, вагу, температуру. І продовжуйте дихати.Ця проста вправа на усвідомленість має повернути вас у норму. Йдучи у справах, киньте свій «амулет спокою» до кишені. Раптом що, ви готові дати відсіч хвилі емоцій.

 Наші «батарейки» мають не безкінечний заряд. Тож не забувайте знаходити час для себе та звичних справ, які допомагають відпочивати і звільняти голову від думок.

Не допускайте повного розряду  батареї 


Ходити в кіно, театр — це нормально. Танцювати, читати, займатися  спортом,  зустрічатися з друзями в кафе — це все теж нормально. Ба більше, життєво необхідно, адже щоб рухатися далі, ми маємо відпочивати. Так влаштована наша психіка, і винуватити її за це — те саме, що сваритися на смартфон, який нагадує про пусту батарейку 🔌

Не знаєте,   чому  радіти?

Коли здається, що радіти нічому, що світ навколо втратив кольори, заведіть «Щоденник подяки». Проста вправа підсвітить хоч і найдрібніші, але світлі моменти життя, допоможе зберегти сили, подарує відчуття спокою.Дякувати — це не тільки про ввічливість. Коли ми відчуваємо щиру вдячність, мозок виробляє дофамін — необхідний нам «гормон щастя». Це він наповнює світ фарбами, додає нам натхнення, навіть покращує апетит.Не забувайте вписувати у щоденник і себе — дякувати собі за смачний обід, новий цікавий досвід або час для хобі. А коли дякуєте, зверніть увагу — в цей момент ви посміхаєтесь 🌞

Ніч — час тривожно тривожитися в різних позах 😪 Чи все ж таки спати?..Психіка потребує відновлення, і сон абсолютно незамінний у цьому.

Сон - турбота  про себе

 Тож ось базові правила якісного сну:🌙 Спіть вночі не менше 7-8 год. Вдень теж можна трохи поспати, якщо хочеться.🌙 Провітрюйте кімнату перед сном. А ще краще — виходьте на прогулянку хоча б на 15 хв.🌙 Подбайте, щоб у кімнаті було темно. Мелатонін виробляється тільки у темряві.🌙 Приймайте теплу ванну чи душ, робіть улюблені гігієнічні процедури.🌙 Не їжте на ніч важкої їжі. Не вживайте алкоголь, кофеїн, нікотин ввечері.🌙 Не займайтеся важкими фізичними вправами ввечері.🌙 Принаймні за годину до сну відкладіть смартфон, не читайте новин в ліжку.

Безсоння, раптові пробудження вночі, страх засинати, небажання прокидатися та інші тривожні стани — це сигнали вашої психіки, на які варто звернути окрему увагу.

«Ти сьогодні просто ВАУ, як круто виглядаєш!..» Якщо у відповідь на такі слова ти розповідаєш про светр, який тобі пасує чи вдале освітлення в кімнаті, подумай: може, це тому, що, здається, ти не заслуговуєш на такі слова або боїшся виглядати самовпевнено? 

Не вмію реагувати на компліменти
Знайомо?

Це нормально — червоніти від компліментів. З дитинства нас вчили бути скромними, а самокритика змушує сумніватися в похвалі. Але спробуй уявити, що комплімент — це маленький подарунок. Його може бути просто приємно отримати, як і подарувати.  Компліменти викликають різні емоції — від радості до збентеження. Якщо поділитися почуттями, можна знайти багато спільного з іншими людьми та краще зрозуміти, якими нас бачать оточуючі. Тому, як чуєш гарні слова на свою адресу:- не знецінюй себе, не виправдовуйся, не заперечуй- усміхнися та просто скажи: «Дякую!»- як хочеш, додай: «Мені дуже приємно», «Твої слова надихають»        І ось тобі завдання: наступний комплімент прийняти без відмовок.   Ти молодець! 😉

Ми звикли відповідати «я добре», навіть коли глибоко всередині почуваємося зовсім інакше.

 Ти як?
Добре, але.. 

Як ти насправді? Глибоко всередині я відчуваю втому і вже не можу дочекатися відпочинку.❤️‍🩹 глибоко всередині я святкую маленьку перемогу, але поки не хочу ділитися нею зі світом.❤️‍🩹 глибоко всередині я відчуваю страх, бо не знаю, чи все буде добре.❤️‍🩹 глибоко всередині я відчуваю велику радість, що ти цікавишся моїм станом.❤️‍🩹 глибоко всередині я відчуваю тугу, бо бракує того, що вже не повернути.❤️‍🩹 глибоко всередині я відчуваю, що час змінити життя кардинально.❤️‍🩹 глибоко всередині я відчуваю розгубленість, бо не знаю, з чого почати.❤️‍🩹 глибоко всередині я відчуваю зневіру, бо не бачу результатів своїх зусиль.❤️‍🩹 глибоко всередині маю велику надію, що все буде ще краще. У ній моя стійкість.Чи впізнаєш свої справжні почуття? 👆🏼Дай їм простір, дозволь їм бути. Бо, визнаючи свої почуття, ти визнаєш самого себе ❤️

Як знати, за що хвилюватися, а  за  що - не дуже? 

Ні, ти не суперлюдина — не можеш збивати ракети (а може й можеш😉), запобігти природним катаклізмам і дати притулок усім вуличним котикам ☝️Це те, що треба завжди тримати в голові. Щоби хвилювання за непідвладні тобі речі не захопили повністю думки.  І виконуй таку вправу: намалюй коло, а всередині нього — ще одне.А тоді записуй у них:у маленькому колі — те, що можеш контролювати, ось як🖋 час, який ти приділяєш близьким;🖋 те, як проводиш власний час;🖋 що робиш для того, аби позбутися поганих звичок.У великому колі — те, про що турбуєшся, але на що не можеш вплинути:✏️ повномасштабна війна триває майже три роки;✏️ інші люди ігнорують правила безпеки;✏️ люди не відрізняють ІПСО;✏️ смерть;✏️ друзі втрачають роботу;✏️ на вулиці багато безпритульних тварин.Звісно, ми не можемо постійно уникати думок про те, що у великому колі.Але можемо частіше концентруватися на тому, що у маленькому.Спробуєш?

Ти можеш просто сказати «ні». Або додати ще кілька слів, щоб тобі комфортніше було відмовляти.

10 способів сказати "ні", але не собі

Ми навіть склали варіанти таких речень — спробуй використати їх при нагоді чи бери за основу. Адже тобі не обов'язково перепрошувати, дякувати чи пояснювати причини. Пам’ятай про це також ☝️✔️ Звучить привабливо, але я не зможу.✔️ Мені приємно, що ти пропонуєш, але я не зможу.✔️ На жаль, зараз не найкращий час.✔️ Перепрошую, але я не можу допомогти тобі зараз.✔️ Я не зможу. Можливо, наступного разу в мене вийде.✔️ На жаль, це не те що я можу зараз зробити.✔️ Дякую, що запитуєш. Я не зможу зараз долучитися.✔️ Дякую, що згадуєш про мене. Але я не зможу.✔️ Дякую, але ні.✔️ Дякую, але це не для мене (не те що мені потрібно зараз).

Психологія щастя

Любов до себе починається зі слів «Мені можна»!
🔅Мені можна обирати правила свого життя і не підлаштовуватися під очікування інших.🔅Мені можна помилятися і вчитися на своїх помилках.🔅Мені можна говорити "ні" без відчуття провини.🔅Мені можна змінювати свою думку і не боятися бути непослідовним.🔅Мені можна мати та приймати свої недоліки.🔅Мені можна відкрито висловлювати свої емоції.🔅Мені можна бути з кимось чи бути на самоті.🔅Мені можна приділяти час своїм захопленням і відпочинку.🔅Мені можна просити про допомогу і приймати її з вдячністю.🔅Мені можна відмовлятися від того, що більше не приносить радості.🔅Мені можна ставити свої потреби на перше місце.🔅Мені можна починати знову стільки, скільки разів це буде потрібно.🔅Мені можна відпускати минуле і жити теперішнім.🔅Мені можна радіти маленьким речам у житті.🔅Мені можна бути щасливим просто так, без приводу.🔅Мені можна не бути найкращим.

Зниження тривожності – ключ до емоційного благополуччя.Ось кілька практичних вправ:1. Глибоке дихання: Вдихайте на 4 рахунки, затримуйте дихання на 4 рахунки і видихайте на 4 рахунки. Повторіть кілька разів.                    2. Прогресивна м'язова релаксація: Напружуйте і розслабляйте м'язи тіла, починаючи з ніг і рухаючись вгору.              3. Медитація: Приділяйте 5-10 хвилин щодня для медитації, зосереджуючи увагу на диханні.                                                            4. Фізична активність: Займайтесь спортом, гуляйте на свіжому повітрі.           5. Журнал думок: Записуйте свої думки і почуття, щоб розібратись у них.  Піклуйтесь про себе і зберігайте спокій!


Що означає вибирати себе?

▪️Дбати про своє здоров'я

▪️Прибрати з життя токсичних людей

▪️Постійно працювати над собою

▪️Не шкодувати себе, а вчитися розуміти та працювати з наслідком стресу

▪️Не боятися образити чи відмовляти

▪️Ставити себе на перше місце

Колись у мільйонера запитали:         - В чому секрет вашого успіху?        - В терпінні, мій друже.                      - Але я можу назвати багато випадків, де це не працює, - сказав співрозмовник.                                     - Наприклад?- спитав мільйонер . - Ну, наприклад, носити воду в решеті - скільки не носи, нічого не вийде!                                                      - Ви не праві, - заперечив мільйонер, - просто треба взяти решето і дочекатися зими!

Як приймати рішення у стресових ситуаціях?
✅Перший етап — підготовка. Збираємо всю інформацію, заглиблюємося в суть завдання, відбувається внутрішній брейншторм для пошуку рішень.✅Другий етап — фрустрація. Обробляємо інформацію та формуємо гіпотези. Якщо здається, що варіантів нема — запитайте близьких або відвідайте коучингову сесію, щоб знайти приховані ідеї.✅Третій етап — інкубація. Обробка всіх варіантів, пошук відповідей на запитання: "Який результат мені хотілося б отримати? Який із варіантів може привести мене до цього результату найшвидше?".✅Четвертий етап — час інсайтів. Заглиблюємось у кожен варіант, аналізуємо його та пробуємо приміряти на себе, щоб зрозуміти, який відгукується найбільше і чому.✅П’ятий етап — перевірка. Пам’ятайте: будь-яка гіпотеза живе максимум 72 години, тому потрібно вже за перші 24 години зробити бодай крок для її реалізації, інакше мозок видалить цей варіант.

Думки, емоції, дії

Наводимо лад

Робота зі своїми думками та емоціями схожа на організацію простору всередині себе: треба вирішувати, які речі дуже важливі, а які — ні.

Щоб розібратися, варто почати з емоцій. Бо часто вони впливають на думки і визначають поведінку. Розуміння своїх почуттів дозволяє впливати на хід власних думок і змінювати фокус уваги.

Щоб впорядкувати думки, емоції і поведінку, добре:

👉 періодично записувати свої думки та відстежувати емоції;

👉 практикувати усвідомленість;

👉 займатися хобі або спортом, які дають позитивні емоції;

👉 фокусуватися на тому, на що ми можемо впливати;

👉 дотримуватися інформаційної гігієни;

👉 обговорювати свої почуття з тими, кому довіряєш;

👉 бути терплячими до себе.

Тоді поведінка, а з нею і простір навколо може змінитися 😉

Невдача піде  мені  на  користь...


… адже я навчуся розв'язувати проблеми ефективніше;
… бо я не боятимуся ризикувати;
… я зможу зрозуміти, що дійсно важливо для мене;
… бо тепер я не засуджую тих, у кого не виходить;
… я йтиму далі, новим шляхом;
… адже я можу визначити слабкі місця свого нового плану.
Завжди нагадуй собі, що помилки можуть лякати, але вони не є причиною здатися.

Це також булінг!


Не все те булінг, що нам здається. Це можуть бути також:❌ ігнорування або соціальне виключенняколи однокласники не запрошують до гри або скасовують свої плани, якщо інша дитина висловила бажання взяти участь, організовують «таємні групи»;❌ пасивна агресіяСистематичне використання сарказму або двозначних, «жартівливих» коментарів;❌ маніпуляції і контрольЦе тиск через дружбу, маніпуляції, контроль через обман, психологічний тиск, перекладання відповідальності за вчинки інших;❌ акцент на відмінностяхПостійні нагадування про її соціальний статус, особливості зовнішності чи досягнення через «невинні» коментарі;❌ пасивне сприяння булінгуНавіть бездіяльність, ігнорування дій кривдника є одним з проявів булінгу.Ефективна протидія булінгу — це постійне проведення превентивної роботи на загальношкільному рівні. Бо це наше завдання — створити безпечне, дружнє до дітей освітнє середовище 🤝😌

Неочікувані  прояви цькування у школі. 



Поскаржитися на порушення Більше